Producenci

Przegląd dostępnych na rynku bram garażowych

Przeglądając oferty firm oferujących swoim konsumentom bramy garażowe, odnieść można wrażenie, że ich różnorodność jest wręcz przytłaczająca, co z kolei może znacznie utrudniać klientowi, szczególnie niezaznajomionemu z ich specyfiką, podjęcie ostatecznego wyboru. Jak jednak informują eksperci, produkty te podzielić możemy na dwie główne kategorie, a mianowicie – bramy rolowane oraz segmentowe. Czym się one od siebie różnią? Tym właśnie zajmiemy się w ramach dzisiejszego artykułu.

Spójrzmy na początku na wyroby rolowane. Ich ogromną zaletą jest fakt, iż zajmują one wyłącznie minimalną ilość miejsca, jako że składająca się z niewielkich paneli brama lub krata może zostać następnie zwinięta i schowana w specjalnej, eleganckiej rynience przymocowanej do fasady budynku. Specjalne mechanizmy sprawiają, że jej rozwinięcie nie stanowi jakiegokolwiek problemu, nawet przy silnych podmuchach wiatru. Co więcej, pomimo swojej specyficznej konstrukcji, brama rolowana zapewnia klientowi maksimum bezpieczeństwa, jako że zaimplementowano w jej ramach dodatkowe moduły zabezpieczające będące gwarancją, że do wnętrza garażu nie przedostanie się jakakolwiek osoba niepożądana. Z uwagi na nieskomplikowaną strukturę oraz ograniczoną do absolutnego minimum liczbę komponentów, brama taka jest rozwiązaniem niedrogim, idealnym dla posiadaczy niewielkich przestrzeni w których przechowywane są najpotrzebniejsze narzędzia lub przedmioty codziennego użytku oraz chowany jest na noc posiadany samochód.

Osoby, które pochwalić się mogą obiektem o większej powierzchni użytkowej rozważyć powinny nabycie bramy segmentowej. Co prawda, jest ona zauważalnie droższa od swojego opisywanego powyżej odpowiednika, jednakże jest to naszym zdaniem w pełni uzasadnione. Brama taka porusza się bowiem po specjalnych prowadnicach stanowiących stelaż umieszczany pod sufitem we wnętrzu budynku. Sprawia to, że jej zamykanie i otwieranie jest samą przyjemnością, natomiast zastosowane materiały odporne są nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale także na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, w tym silnych opadów deszczu czy upalnego słońca. Niestety jednak, musimy wspomnieć o istotnym mankamencie – wyrób taki nie sprawdzi się w każdym garażu. Konieczne jest bowiem posiadanie obiektu nie tylko przestronnego , ale także relatywnie wysokiego, jako że w przeciwnym wypadku okazać się może, że po zamontowaniu stelaża we wnętrzu garażu brak wystarczającej ilości miejsca na samochód, co wyższe półki oraz elementy dekoracyjne, które zwykliśmy tamże przechowywać.

Wybór odpowiedniego produktu jest więc w pełni uzależniony nie tylko od naszych preferencji czy zasobności portfela, ale także – a może przede wszystkim – od przestrzeni użytkowej jaką dysponujemy. Jeżeli jest ona relatywnie niewielka, świetnie sprawdzi się w takim przypadku rolowany model bramy. Jeżeli metraż nie stanowi problemu, a sam garaż jest dość wysoki, strzałem w dziesiątkę okazać się może z kolei wyrób modułowy, szczególnie jeżeli cechuje się on wysoką jakością wykonania oraz dbałością o najmniejsze choćby szczegóły.